HAKKIMIZDA

Firmamız 2009 yılında Bartın merkezli olarak kurulmuş ve bugüne kadar geçen her yıl daha da profesyonelleşerek ve kurumsallaşarak, aynı zamanda hizmet alanını büyüterek bugüne kadar gelmiştir. Ülkemizin, kıymetli ithalat ve ihracatçı firmalarına, dünyanın çeşitli yerlerindeki birçok firmaya, dünya çapında gemi armatörlerine, gemi işletmeciliği yapan firmalara, kısacası sektörün bütün paydaşlarına kurulduğumuz günden bu yana meslek etiği, müşteri gizliliği, vb ilkeleri gözönünde bulundurarak hizmet vermekteyiz.

Firmamız, yirmiye yakın personelden müteşekkil bir çekirdek kadro ve sektörde günbe gün genişleyen faaliyet alanı sebebiyle üstlendiği işlerde çözüm ortaklığı yaptığı profesyonellerle sahada ve ofislerinde yaklaşık 100 e yakın personel çalışma imkanı sunmaktadır. Türkiye’nin bütün limanlarında operasyon kabiliyeti olan şirketimizin her geçen yıl artan bir hizmet kapasitesi bulunmaktadır ve yıllık acenteliğini ifa ettiği gemi sayısı 800, elleçlediği yük miktarı ise 7 milyon ton seviyelerine ulaşmıştır.  

Şirketimiz, Türkiye ‘nin bütün limanlarında sürdürdüğü faaliyetlerine 2014 yılında sektördeki tanınırlığının bir sonucu olarak ve çözüm ortaklarımızdan gelen taleplerin karşılanması adına İstanbul Boğazı acenteliği faaliyetlerini de eklemiştir. Bununla birlikte Körfez / İzmit bölgesine de kendi ofisini açarak Türk denizcilik sektörünün kalbi sayılabilecek olan bölgede kendi adıyla ve ofisiyle faaliyetlerine başlamıştır.  Yine sektördeki tecrübemizin ve repütasyonumuzun bir sonucu olarak bölgenin ve ülkemizin en prestijli projelerinden olan Filyos Limanı projesinin yapım aşamasında görev alma imkanı bulduk. Bölgede bulunan doğalgazın, söz konusu projenin mahiyetini değiştirmesi ve değerini katlarca arttırmasının ardından firmamız bölgeye doğalgazın çıkarılması için gelen firmaların gerekli bilgi, dökümantasyon ve işlemler için başvurduğu ilk ve tek firma olmuştur. Sürecin özelde bölgemiz ve genelde ülkemiz için olumlu yöne evrilmesi neticesinde limanın faaliyete açılması ile birlikte liman sahası içerisinde faaliyete başlayan ilk acente olmak da firmamıza nasip olmuştur ve 2022 yılıbaşında liman içerisindeki ofisimiz çalışmaya başlamıştır. 

Firmamız ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ, ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ, ISO 45001 İŞ GÜVENLİĞİ, ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ belgelerine haizdir ve faaliyet gösterdiği bölgelerde en yetkin acentelerin başını çekmektedir. Kiracı acenteliği, armatör acenteliği, koruyucu acentelik, personel değişimleri, kumanya ve yedek parça tedariği, vb hususlarda çözüm ortağı olmanın yanısıra şirketimiz gümrükleme, dış ticaret danışmanlık, ithalat/ihracat gibi alanlarda da uzman personeli ve zaman mevhumu gözetmeyen hizmet anlayışı ile paydaşlarının her zaman yanındadır. . 

Şirketimizde istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımız alanında yetkin, yaptığımız işin bireysel ve kurumsal menfaatlerden bağımsız olarak ülke ekonomisine ve gelişmesine de fayda sağladığının bilincindedir. Şirketimiz, İngilizce’nin yanısıra, Almanca , İtalyanca, İspanyolca, Arapça, Yunanca, Çince ve Rusça dillerinde hizmet verme yeterliliğne sahiptir.  

Firmamız Miray Denizcilik, işin doğası gereği resmi ve özel kurumlar arasında aracılık yapmaktadır. Aldığımız işleri gerek kiracılarımızın, gerekse armatörlerimizin bizlere birer emaneti olarak bilip kabul eder ve yüksek bir aidiyet bilinci ile görevlerimizi ifa ederiz. 
Saygılarımızla